Plant Controller (Pénzügyi vezető)
Multinacionális hátterű - gyártási tevékenységet folytató - Megbízónk számára Pénzügyi vezetőt (Plant controller) keresünk.

Feladatok:

  • A mindenkori jogszabályi előírásoknak és belső szabályzatoknak megfelelve működtetni a vállalat számviteli rendszerét.
  • Kialakítani és folyamatosan aktualizálva alkalmazni a gazdasági tevékenységét lefedő számlatükröt és számlarendet.
  • Az önköltség-számítási szabályzattal és a belső információs igényekkel összhangban költség-helyi és munkaszám-rendszer összeállítása, működtetése, és folyamatos aktualizálása.
  • Ügyviteli szabályzatok elkészítése, karbantartása, és betartatása.
  • Gondoskodni az előírás szerinti analitikák meglétéről, és ellenőrizni azok szabályszerű vezetését.
  • A feladata ellátásához szükséges számítástechnikai programok megválasztásában és testreszabásában  való részvétel.
  • Főkönyvi könyvelések analitikákkal való alátámasztása és kontrollja.
  • Havi és éves számviteli zárások készítése.
  • • Könyvvizsgálathoz történő teljes körű adatszolgáltatás.
  •  Leltározás szakmai felügyelete, leltárértékelések ellenőrzése.
  •  Mérlegbeszámoló összeállítása, a jóváhagyott beszámoló közzététele, megőrzése.
  •  Havi és éves adóbevallások elkészítése, jóváhagyás utáni továbbítása az adóhatóságnak.
  • A vállalat pénzügyi folyamatainak felügyelete, a Pénzügyi Munkatársak tevékenységének ellenőrzése és irányítása.
  •  A vállalat éves tervének elkészítése és a tervkészítés során folyamatos együttműködés a Gyárigazgatóval.
  • Adatszolgáltatás a számviteli zárásokhoz.
  • A HQ beszámolórendjéhez igazodóan a rendszeres jelentési kötelezettség menedzselése, a pénzügyi, számviteli és kontrolling jelentések elkészítése.
  • Az egyéb területek beszámolóinak ellenőrzése és továbbítása.
  • Kapcsolattartás a globális Treasury Centerrel, pénzügyi tranzakcióinak elvégzése, és a havi jelentések elkészítése.
  • Havi pénzügyi egyeztetése csoporton belüli vevőkkel és beszállítókkal.
  • Részvétel a törvényességi, konszolidált és egyéb auditokban.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség (közgazdász, pénzügyi, számvitel, kontrolling)
  • Min 2-3 év kontrolling területen szerzett szakmai tapasztalat.
  • Vezető gyakorlat.
  • Mérlegképes könyvelői státusz.
  • SAP ismeretek.
  • Aktív középfokú angol nyelvismeret
  • Haladó szintű MS Excel tudás (pivot, függvények)

Amit kínálunk:

  • Stabil munkahely.
  • Versenyképes juttatási csomag.
  • Karrier, tanulási lehetőség.
  •  Nemzetközi tapasztalat és kapcsolatok szerzése.